پنج‌شنبه, 2 اسفند 1397
عنوان : استفاده از وسایل استاندارد و رعایت نكات ایمنی در مصرف گاز همزمان با شروع فصل سرما
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ 
ساعت : ۸:۳۶:۲۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

با شروع فصل سرما مدیر عامل شرکت گاز استان ایلام تأکید نمود:

استفاده از وسایل استاندارد و رعایت نکات ایمنی در مصرف گاز همزمان با شروع فصل سرما

مدیر عامل شرکت گاز استان ایلام، با شروع فصل سرما به استفاده بهینه و ایمن مصرف گاز طبیعی اشاره کرد و گفت : در فصل سرما به منظور صرفه جویی و استفاده ایمن از گاز طبیعی ، استفاده از وسایل استاندارد و کم مصرف ضروری است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام، عباس شمس اللهی افزود: مشترکان گاز می بایست با شروع فصل سرما و قبل از استفاده از لوازم گاز سوز بخصوص بخاری از سلامت کارکرد آنها وهمچنین از باز بودن منافذ خروجی دودکشها اطمینان حاصل نمایند.

وی به اهمیت نحوه اتصال قطعات دود کش اشاره کرد وگفت:قبل از نصب دودکش با شعله کبریت یا شمع مکش دریچه دودکش را بررسی و هنگام استفاده از بخاری با بررسی گرم بودن دود کش از صحت عملکرد آن مطمئن شوید.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام تصریح کرد: مشترکان باید از نصب آبگرمکن به ویژه در محیط های بسته از جمله انباری
، آشپزخانه های کوچک حمام یا رختکن و .....  همچنین استفاده از بخاری های بدون نیاز به دودکش در محیط های مسکونی بسته از جمله اتاق خواب و ....جدا خودداری نمایند.

شمس اللهی به نصب کلاهک H در مبادی خروجی دودکشها اشاره کرد و گفت: مشترکین و استفاده کنندگان از گاز طبیعی با نصب کلاهک H در مبادی خروجی ,اطمینان از باز بودن زیر درب منازل و یا کانال کولر به هنگام استفاده از بخاری گازسوز محیطی آرام و ایمن را برای خود و خانواده فراهم نماید.

مدیر عامل شرکت گاز استان در پایان به عدم استفاده از وسایل گازسوز غیر استاندارد و دود کش های آکاردئونی اشاره کرد و گفت : استفاده از بست های فلزی و شیلنگ استاندارد و لوله های فلزی در نصب بخاری و لوازم گاز سوز الزامی و استفاده از یک شیر برای چند وسیله گاز سوز ممنوع است.


نمایش تعداد بازدیدها : 169

بازگشت           چاپ چاپ         
 

سال حمایت از کالای ایرانی

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0