صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

بیش از ۱۳ هزار خانوار آبدانانی از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند

 

رئیس اداره گاز شهرستان آبدانان گفت:

تا‌کنون ۱۳ هزار‌و ۱۸۲ خانوار شهری و روستایی در شهرستان آبدانان از نعمت گاز برخوردار شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام؛ مجید شفیعی افزود: در حال حاضر ۳ شهر آبدانان، مورموری، سراب‌باغ و ۳۳ روستای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده‌اند.

 

رئیس اداره گاز شهرستان آبدانان تصریح کرد: شرکت گاز استان در طول چند سال اخیر توانست با برنامه‌ریزی‌ دقیق و فعالیت‌های مستمر و مدوام، ضریب نفوذ گازرسانی را در حوزه شهری شهرستان به ۱۰۰ درصد و در حوزه روستایی به ۹۵ درصد برساند.

 

شفیعی خاطر‌نشان کرد: در حال حاضر عملیات گازرسانی به یک روستای این شهرستان در حال انجام است که در آینده نزدیک شاهد روشن شدن مشعل گاز در این روستاها خواهیم شد و ضریب نفوذ گاز روستایی شهرستان به ۹۶ درصد افزایش خواهد یافت.

 

وی ادامه داد: تاکنون ۹ هزارو ۳۶۲  انشعاب علمک و ۴۶۹ کیلومتر خطوط شبکه توزیع، تغذیه و انتقال در شهرستان آبدانان اجرا شده است.

 

رئیس اداره گاز شهرستان آبدانان با بیان اینکه ۱۸ ایستگاه CGS و TBS و میترینگ در این شهرستان احداث شده‌است، گفت: گازرسانی به شهرک صنعتی آبدانان انجام و همچنین ۳۵ واحد صنعتی و تولیدی شهرستان از نعمت گاز برخوردار شده‌اند.

 

رئیس اداره گاز شهرستان آبدانان اظهار داشت: در سال گذشته ۱۲ روستای شهرستان گازدار شده و تنها روستای باقیمانده دارای قابلیت گازرسانی نیز تا پایان سال جاری گازدار شده و آبدانان نیز به مناطق سبز استان خواهد پیوست.

 

شفیعی افزود: تعداد ۵ روستای این شهرستان بر اساس قوانین جاری کشور از لحاظ سرانه هزینه گازرسانی و جمعیت ساکن، فاقد توجیه و قابلیت گازرسانی می‌باشند که در سال‌های آینده و در صورت تغییر قوانین، کار مطالعه و طراحی و اجرای گازرسانی به آنها آغاز خواهد شد.

  • تاریخ درج خبر :
  • چهارشنبه ٢٦ خرداد ١٤٠٠ - ١٣:١٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 556

خروج




تصاویر منتخب