صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

عملیات اجرایی گازرسانی به 478 روستای آذربایجان غربی

هم اکنون 478 روستای آذربایجان غربی تحت پوشش عملیات گازرسانی قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا شیخی مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی با اعلام این خبر، افزود: ضریب نفوذ گاز طبیعی در بین خانوار روستایی استان هم‌اکنون 67 درصد است که با بهره‌برداری از پروژه‌های در دست اجرا، این رقم به بالای 81 درصد ارتقاء خواهد یافت.

وی ادامه داد: درصورت تامین اعتبارات، روستاهای جدیدی هم جهت گازرسانی وارد برنامه خواهند شد تا شاخص برخورداری خانوار روستایی استان را به سطح مطلوب برسانیم.

شیخی اظهار کرد: در سال های اخیر رشد بسیار خوبی در بحث گازرسانی صورت گرفته است، به گونه ای که در سال 92 تنها 32 درصد خانوار روستایی از گاز بهره مند بودند.

وی با اشاره به اینکه در بخش گازرسانی شهری هم تحولی بزرگ صورت گرفته است، افزود: گازرسانی به شهرهای آواجیق، سرو، سیلوانا، میرآباد، زر آباد، نلاس که به دلیل کوهستانی بودن و ویژگی های خاص توپوگرافی و زمین شناسی خاص منطقه از پروژه های سخت گازرسانی کشور بحساب می آیند، دستاوردهایی است که شرکت گاز استان رقم زده است.

به گفته شیخی، هم اکنون 99.6 درصد خانوار شهری آذربایجان غربی از گاز طبیعی بهره مند هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی ضمن تاکید بر تلاش های شرکت برای گازرسانی به مناطق محروم تصریح کرد: همه توان شرکت برای تحقق این مهم و گازرسانی به همه روستاهای بالای 20 خانوار و شهرهای استان بسیج شده و تسریع در این پروژه ها نیازمند تخصیص نقدینگی و همکاری نهادهای دیگر خدمات رسان است که امیدواریم با همکاری هایی که صورت می گیرد، سطح برخورداری از گاز طبیعی را در استان به برخورداری 100 درصدی نزدیک سازیم.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/04/09 - ١٣:٠٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 56