صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

با انجام 1950 مورد درخواست کار تعمیراتی صورت پذیرفت؛

پایان عمليات تعميرات اساسي پالايشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبي

با استعانت از خداوند متعال و به همت و تلاش شبانه روزی همکاران خدوم پالایشگاه هشتم ، تعميرات اساسي این پالايشگاه مطابق با برنامه و با دستیابی حداکثری به اهداف برنامه ریزی شده، دو روز زودتر از برنامه در تاريخ 29 خرداد ماه به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، هادي چابوك ، مدير پالايشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبي گفت: با تلاش و همت شبانه روزي متخصصان و كاركنان پالايشگاه هشتم، عمليات تعميرات اساسي اين پالايشگاه با انجام 1950 مورد درخواست کار تعمیراتی و بدون حادثه ي با موفقيت پايان يافت.

این مقام مسئول در ادامه يادآور شد: ویژگی خاص تعمیرات امسال همزمانی با شیوع ویروس کرونا بود که با رعايت و اجرایی کردن تمامي پروتكل ها و دستورالعمل هاي بهداشتي ابلاغ شده، و با اطمینان از سلامتی کلیه پرسنل و دقت نظر و نظارت هوشمندانه همکاران HSE و همکاری کلیه ارکان اجرایی پروژه در طول بازه اجرای کار، انجام شد.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: این مهم با توجه به حضور جمعیت روزانه بالغ بر 1300 نفر پرسنل ثابت در کنار نیروهای موقت تعمیراتی و همچنین پیمانکاران رفع پانچ پروژه، از نقاط حایز اهمیت این پروژه است.

 مدير پالايشگاه هشتم بيان كرد: در بازه تعميرات اساسي سال جاري در مجموع، تعداد 1950 مورد درخواست کار تعمیراتی اجرایی شد که از این مهم می توان به بازرسي داخلي اولیه حدود 100 تجهيز، تعویض،‌تعمير و كاليبراسيون تعداد 450 عدد شير صنعتي و اطمينان، اجرای 14 مورد طرح اصلاح و نوسازی خطوط 44 اینچ واحد بازیافت گوگرد اشاره کرد.

وي با اشاره به اقدامات مهم در عمليات تعميرات اساسي گفت: از جمله مهمترین اقدامات انجام شده می توان به انجام تعميرات اساسي،‌نقشه برداری از قطعات داخلی و تنظیمات تجهیزات کنترلی و آموزش نیروی انسانی تجهیز استراتژيك توربو اكسپندر درواحد بازیافت اتان ردیف سوم تصفیه گاز اشاره کرد.

 اين مقام مسئول ادامه داد: اقدامات انجام شده با توجه به عدم ارایه هر گونه پاسخگویی سازنده خارجی در قبال تعهداتی نظیر تامین قطعات یدکی و الزامات نرم افزاری و سخت افزاری سیستم کنترل،ان شالله در آینده نزدیک مجتمع را در کلیه پالایشگاه های دارای تجهیز مشابه از خدمات و حضور سازنده خارجی بی نیاز خواهد کرد.

چابوك ادامه داد: همچنین اقدامات ارزشمندی در راستای افزایش پایداری سیستم ها و تجهیزات برقی و کنترلی پالایشگاه به انجام رسید که این مهم در بهبود شاخص اطمینان تولید پالایشگاه موثر خواهد بود.

به گفته ي وي، علاوه بر این، در فرصت تعمیرات اساسی سال جاری، رفع بالغ بر 300 فقره پانچ مربوط به پروژه ، برنامه ریزی و اجرایی شد.

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/04/04 - ١٢:٤٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 155